Dochodzimy do prawdy, za pomocą rekonstrukcji wypadków.
Rekonstruowanie wypadków, to naprawdę trudna praca, która nie tylko wymagać będzie doświadczenia, ale również umiejętności pozwalających na połączenie wszystkich faktów z zeznaniami świadków i osób poszkodowanych. Dążenie do prawdy i współpraca z wieloma osobami zamieszanymi w jedną sprawę, nie jest prostym zadaniem, ponieważ każdy mógł zapamiętać jedną chwilę w inny sposób, a na coś zupełnie innego wskazywać będą dowody. Jakie czynności należy wtedy wykonać i kiedy będą potrzebne specjalne środki weryfikacji?
Jak większości z nas, kojarzy się rekonstruowanie wypadków? W telewizji zazwyczaj przedstawiają to na dwa sposoby, które zależne są od programów, filmów i seriali. Nieco bardziej zaawansowane produkcje, będą pokazywać nam wizualizację komputerową, natomiast emitowane materiały realistyczne, przedstawią grupę specjalistów, świadków i poszkodowanych na miejscu zdarzenia, którzy będą wskazywać szczegóły, opisując tym samym sytuację, a grupa zaangażowanych statystów, ogrywa opisaną sytuację.
Czy tak to wygląda naprawdę?
Jest to w pewnym sensie prawda, ponieważ tego typu sytuacje mają miejsce, jednak jest to praktykowane, tylko i wyłącznie w sytuacjach ekstremalnych i bardzo poważnych sprawach.
Natomiast nawet wypadek i kolizja samochodowa, będzie wymagać rekonstrukcji i wizualizacji, która będzie odbywać się zwyczajnie na podstawie zeznań świadków oraz osób zaangażowanych w zdarzenie. Nie jest to już tak ekscytujące wydarzenie, lecz będzie wymagać dokładnie tak samo dużo doświadczenia, umiejętności, jak i wyobraźni.
powrót